Eesti ja rahvusvahelistel turgudel tegutsevad IT-brändid Krabu ja Wisercat ühendavad jõud, et kiirendada kasvu ja pakkuda klientidele uuel tasemel kvaliteetseid teenuseid. Ühisettevõte Krabu Wisercat hakkab pakkuma oma kompetentse klientidele keeruliste tehnoloogiliste IT-lahenduste loomisel nii kodu- kui ka välisturul.

Kompetentside liitmine loob Eesti turule tugeva IT-pädevusega ettevõtte, mis suudab oma valdkonnas täita mistahes ülesandeid – alates e-riigi lahenduste loomisest kuni tehisintellektil põhinevate keerukate arvutusalgoritmide rakendamiseni.

Krabu Wisercat pakub oma kompetentsi keeruliste IT-tehnoloogiliste lahenduste loomisel Eesti avaliku sektori klientidele koos kohese võimalusega lahendusi ka eksportida.

„Pärast enese mõjusat esitlemist rahvusvahelisel turul pööras Wisercat Software 2016. aastal pilgu koduturule – me otsustasime kogutud kompetentse kasutada digilahenduste arendamiseks Eestis. Meie koostöö sai alguse turuloleku esimestest päevadest ning täna jätkame ühiselt osalemist riigihangetel, arendades e-riiki. Uus ettevõte võtab need ülesanded järk-järgult üle, arendades samal ajal projekte välismaal – üheskoos oleme alustanud projekti Keenias ja peame nüüd läbirääkimisi Briti partneritega. See on üks näidetest, kuidas 1+1 on oluliselt suurem kui 2,“ ütles Wisercat Software juhatuse liige Anatoli Derõšev.

Mõlemat ettevõtet ühendab missioon muuta elu digilahenduste kaudu lihtsamaks. Ühine panus tehnoloogiasektori arengusse võimaldab ettevõtetel oma tugevaid külgi maksimaalselt ära kasutada.

„Täna, mil tehnoloogia areneb tohutu kiirusega, võimaldab kompetentside liitmine meil pakkuda Eesti turul tulevikku suunatud innovaatilisi lahendusi, sealhulgas näiteks tehisintellekti aktiivset kasutamist. Üheskoos saame mitte ainult jätkata e-Eesti edulugu, vaid pakkuda ka erasektorile ainulaadseid lahendusi ja asjatundlikku nõu,“ ütles Krabu Grupi juhatuse esimees Kirill Krabu.

Välismaal tegutsevad ettevõtted mitmesugustel turgudel ning jõudude ühendamine kiirendab teenuste ekspordi kasvu. Krabu Grupp loob Ukrainale e-riigi lahendusi ja arendab mitmeid projekte Aafrikas, Wisercat Software pakub aga teenuseid peamiselt Euroopa ja Ameerika suurkorporatsioonidele, finantsasutustele ja avalikule sektorile.

IT-ettevõtete gruppide Wisercat ja Krabu koostöö sai alguse enam kui 10 aastat tagasi ühisest osalemisest Eesti riigihangetel. Hetkel pakuvad ettevõtted kvaliteetseid teenuseid IT-lahenduste väljatöötamisel nii hangete raames kui ka eraklientidele. Krabu Grupp ja Wisercat Software jätkavad eksisteerimist eraldi ettevõtetena ning ühisettevõte keskendub eelkõige suhteliselt keerukatele ja suurtele projektidele, kus vastastikune toetus võimaldab saavutada maksimaalset efektiivsust.

Wisercat Software, mis asutati 2009. aastal ja on aastate jooksul kujunenud Euroopa kaubamärgiga valdusettevõtete grupiks, on üks Euroopa juhtivaid IT-teenuste pakkujaid. Ettevõte loob uue tasemega digiteenuseid, mida iseloomustab kõrge turvalisuse tase ja orienteeritus tulevikule. Wisercat Software on end tõestanud digitaalse ümberkujundamise ettevõttena, mis aitab organisatsioonidel tehnoloogiat juurutada ja selle läbi kasvada.

2012. aastal asutatud Krabu Grupp pakub „võtmed kätte“ terviklahenduste ja mitmesuguste digitaliseerimisteenuste pakettide loomist erineva IT küpsusastmega organisatsioonidele. Praegu teostab Krabu Grupp digipöörde valdkonna projekte ettevõtete ja avaliku sektori organisatsioonide jaoks Eestis, Ukrainas, Soomes ja Tansaanias.

 

Ekspert

Kirill Krabu

Juhatuse liige, finants- ja strateegiajuht
Strateegiline planeerimine, finantsplaneerimine, juhtimine, meeskonna juhtimine, turundusstrateegia, ettevõtte kommunikatsioon, äristrateegia, rahvusvahelised lepingud, riskianalüüs