Krabu Grupi IT-osakond sõlmis IT-teenuslepingu Läänemere piirkonna ühe suurima trükikojaga – ettevõttega Metroprint Systems OÜ. Vastavalt lepingu tingimustele teostab Krabu Grupp Metroprindi digitaliseerimistööde tervikliku tsükli analüüsist ja protsesside reorganiseerimisest kuni tarkvara arendamise ja pilvelahenduste loomise ja juurutamiseni välja.

Krabu Grupi ülesanne seisneb ettevõtte Metroprint Systems töökorralduse arendamises, sealhulgas personali, materjalide, laovarude ja seadmete töö planeerimises ning ressursiplaneerimise ning -juhtimisega seotud tarkvaralahenduse arenduses ja juurutamises.

„Me nimetame niisuguseid projekte Full Stack+, see tähendab, et lisaks klassikalisele analüüsile, programmeerimisele ja uuenduste juurutamisele kasutatakse lisakompetentse valdkondadest, mis ei kuulu otseselt IT juurde, nagu näiteks kommunikatsioon ja koolitamine. Ettevõtte Metroprint Systems projekt kaasab praktiliselt kogu Krabu Grupi väärtusahela,“ ütles Krabu Grupp OÜ juhatuse liige Kati Krabu.

“Ootame tarkvara lahenduselt tõhusat tööriista ettevõtte protsesside juhtimiseks, müügi- ja tootmisprotsesside efektiivistamiseks, täitmaks meie strateegilise arenguplaani eesmärke,“ lisas Metroprint Systems OÜ tegevjuht Indrek Leemet.

„Me alustame olemasolevate lahenduste ja protsesside analüüsist ja kaardistamisest. Saadud pildi tulemusena selguvad kitsaskohad ja efektiivsuse tõstmise võimalused. Pärast vajalike paranduste detailset kirjeldamist loovad meie arendajad integreeritud süsteemi, mida saavad kiirelt ja mugavalt kasutada nii ettevõtte töötajad kui ka kliendid,“ kommenteeris Krabu Grupi digitaliseerimise valdkonna juht Konstantin Tšepelevitš.

Metroprint Systems OÜ on 2000. aastal asutatud Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mille põhitegevuseks on digitrükiteenuste osutamine. Tootevaliku hulka kuuluvad PVC-bännerid, lipud ja tekstiilibännerid, reklaammaterjalid ja esitlustarvikud, interjöörilahendused, paberplakatid, fassaadikatted, erilahendused, kleebised, konstruktsioonilahendused jms. Ettevõttes töötab 35 inimest. Trükikoja digitaliseerimise projekti toetab Eesti Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS).

Krabu Grupp on 2012. aastal Eesti kapitali alusel asutatud ettevõte. Ettevõtte tegevuse nurgakiviks on terviklik väärtusahel, mis ühendab mitmeid omavahel ühendatud valdkondi. Tänu ühisele väärtusahela sisesele tööle pakub ettevõte kompleksteenust FullStack+: alates analüüsist ning IT- ja kommunikatsioonilahenduste väljatöötamisest kuni niisuguste kaasnevate teenuste tagamiseni, mis pole otseselt IT-valdkonnaga seotud.

Ekspert

Kati Krabu

Juhatuse liige, IT- ja arendusjuht
Rahvusvahelised projektid, riigihanked, IT-arendus, ettevõtte arendamine, ärinõustamine, IT hanked, e-valitsemine, elektrooniline identiteedi haldamine, biomeetria, andmekaitse, kodakondsus ja ränne, võõrtööjõu juhtimine, e-tervishoid, e-residentsus, mobiil-ID, seaduste elnõustamine, GDPR, EL ja rahvusvaheline õigus, standartiseerimine