Tartu Filmifondi uus koduleht on mugav võimalus piirkonnas filmimise korraldamiseks ja toetuse taotlemiseks. Krabu Techi välja töötatud lahendus põhineb kasutajakogemuse viimastel trendidel ning kujutab endast mugavat süsteemi, mis võimaldab kiiresti leida vajaliku info.

Eesti filmikunsti edendamise ja toetamise, sealhulgas filmiprojektide rahalise toetamisega tegeleval Tartu Filmifondil on uus veebileht, mis on loodud vastama filmitegijate ja teiste huviliste vajadustele. Uus veebileht on lisaks visuaalsele atraktiivsusele ka kasutajasõbralik, võimaldades lihtsat ligipääsu fondi teenustele, toetustaotluste infole ja teabele Lõuna-Eesti piirkonna filmitootmisvõimaluste kohta.

„See oli meie jaoks väga huvitav projekt. Tartu Filmifondi veebilehega töötamine oli meie jaoks ainulaadne võimalus näidata, kuidas tehnoloogia saab kunsti teenida. Meie eesmärk oli luua midagi enamat kui lihtsalt veebisait. Meie eesmärk oli muuta see keskseks sõlmpunktiks kõigile Eestis filmitööstuses tegutsevatele inimestele ning toetada filmiringkonda mitte ainult inforessursside, vaid ka reaalse abiga,“ ütles Krabu Techi juhatuse liige Kati Krabu.

Projekt viidi läbi, pannes rõhku liidese funktsionaalsusele ja intuitiivsusele. Iga lehekülg on läbi mõeldud nii, et see hõlbustaks juurdepääsu vajalikele ressurssidele. Näiteks toetuste jaotises on üksikasjalikud juhised taotluste esitamiseks, vajalike dokumentide loetelu ja läbivaatamise tähtajad.

Projektis oli keskne roll Krabu Techil töötades välja kaasaegse võrgutehnoloogia nõudmistele vastava lahenduse, mis tõstab esile ka Tartu Filmifondi ainulaadset iseloomu ja missiooni. Uue veebilehekülje eesmärk on olla keskseks ressursiks nii kohalikele kui ka rahvusvahelistele filmitegijatele, pakkudes neile vajalikku teavet ja tuge. Samuti on see oluline samm edasi Tartu linna kui olulise kultuuri- ja filmikeskuse esitlemisel, eriti ajal, mil Tartu on Euroopa kultuuripealinn.

Krabu Tech kuulub Krabu Grupi brändide hulka. Krabu Grupp on kommunikatsiooni- ja digitransformatsiooniteenuseid osutanud juba üle 10 aasta. Hetkel pakub ettevõte nii „võtmed kätte“ terviklahenduste loomist kui ka mitmesuguseid digitaliseerimisteenuste pakette erineva IT-küpsusastmega organisatsioonidele. Krabu Grupp teostab praegu digitransformatsiooni valdkonna projekte ettevõtete ja avaliku sektori organisatsioonide jaoks Eestis, Ukrainas, Soomes ja Tansaanias.