Krabu Grupp on lõpetanud Eesti Loodusmuuseumi uue kodulehe https://www.loodusmuuseum.ee arenduse. Lähteülesande kohaselt oli tarvis korrastada muuseumi kohta internetis leiduv teave külastajate jaoks, samuti lisada lehele kasulikke, harivaid ja meelelahutuslikke virtuaalseid materjale, mis on kättesaadavad igas vanuses kasutajatele kõikjal maailmas, kasutades mis tahes IT-platvorme. Krabu Grupi projektijuhi Kati Krabu sõnul on uus leht muutunud märgatavalt kasutajasõbralikumaks ning, mis peamine, nüüd arvestab see kõikide sihtrühmade huve.

„Portaali struktuuri loomisel lähtusime kasutajate mugavusest. Loodusmuuseumi veebilehest on saanud Eesti loodusmaailma täisväärtuslik virtuaalportaal, mis tutvustab muuseumi teadus- ja haridustegevust. Lisaks põhilisele teabele muuseumi lahtiolekuaegade, kontaktandmete, ajaloo ja missiooni kohta on saidil palju muudki kasulikku loodushuviliste jaoks. Näiteks leiavad õpetajad siit looduslootundide läbiviimiseks vajalikke õppematerjale, aga ka programme temaatilisteks muuseumikülastusteks. Nii era- kui ka juriidilised isikud saavad muuseumiruume üritusteks broneerida, korraldada laste sünnipäevi, tellida ekskursioone. Seda kõike saab teha veebis,“ ütleb Kati Krabu.

Veebilehe sisu kuvatakse kolmes keeles – eesti, vene ja inglise keeles. Lehekülje keele saab kasutaja ise valida. Info on jagatud kolme ossa – „Näitused“, „Kogud“ ja „Loodusõpetus“ – ning mugavalt rubriikidesse jagatud. Lisaks klassikalistele tekstidele ja visuaalsetele abivahenditele loodusobjektide fotode ja muuseumieksponaatide näol on Eesti Loodusmuuseumi uuel veebilehel ka uuenduslikud teabe esitamise vormid.

„Need on regulaarselt uuendatavad eesti- ja venekeelsed populaarteaduslike taskuhäälingusaadete väljaanded, mobiilirakendused ja virtuaalsed töölehed, samuti veebinäituste kataloogid ja unikaalsed liitreaalsusega õppevahendid. Neil asuv teave ärkab sõna otseses mõttes ellu tänu spetsiaalsele mobiilirakendusele, muutes õppeprotsessi lastele lihtsamaks ja huvitavamaks. Juba 19. sajandil sõnastas muuseumi asutaja Leopold von Petzold tööpõhimõtte, millest lähtusime uue veebilehe loomisel: „Oma silmaga nähtu õpetab lapsi paremini kui kirjeldused.“ Nüüdisaegne tehnoloogia võimaldab seda mõnikord ka muuseumi füüsiliselt külastamata,“ rõhutas Kati Krabu.

Eesti Loodusmuuseum on asutus Keskkonnaministeeriumi alluvuses. Muuseumieksponaatide geoloogilisi kogusid saab näha geoinfosüsteemis SARV ja bioloogilisi infosüsteemis PlutoF. Hetkel käivad tööd loodusmuuseumi uue hoone projekteerimiseks ja ehituse ettevalmistamiseks Tallinnas Lennusadama piirkonnas. 1864. aastal alguse saanud Eesti Loodusmuuseum on üks riigi vanimaid, seda külastab aastas üle 50 000 inimese.

Krabu Grupp on kommunikatsiooni- ja digitransformatsiooniteenuseid osutanud juba üle 10 aasta. Hetkel pakub ettevõte nii võtmed kätte terviklahenduste loomist kui ka mitmesuguseid digitaliseerimisteenuste pakette erineva IT-küpsusastmega organisatsioonidele. Krabu Grupp teostab praegu digitransformatsiooni valdkonna projekte ettevõtete ja avaliku sektori organisatsioonide jaoks Eestis, Ukrainas, Soomes ja Tansaanias.